tvoření

DIY: Renovace starého rámu – Old Frame Renovation

Minule jsem naťukla, že jsem se pustila do renovace starého rámu, který jsem koupila v místním bazárku. Sice jsem tam původně šla pro něco úplně jiného, ale když jsem uviděla zrcadlo, na kterém byl vyveden motiv od Alfonse Muchy, nemohla jsem ho tam nechat.
Last time I mentioned that I had set to the renovation of an old frame that I had bought at a local second-hand store. Although I was originally searching for something completely different, when I saw the mirror with Alfons Mucha motif, I could not have left it there.


Jakmile jsem si ho přinesla domů, rám se mi zdál poněkud fádní a cítila jsem nutkavou potřebu jej nějak oživit a “zrestaurovat”. Na internetu jsem hledala, jak na to, až jsem narazila na tento návod na renovaci dvířek staré skříňky. Když jsem se v něm dočetla, že na moření dřeva lze použít i barvu na textil, a já si uvědomila, že mám doma zbytek tmavě modré, bylo o budoucí barevné podobě rozhodnuto.
Once I brought it home, the frame seemed to me to be a bit dull and I felt an urgent need to revive it somehow and get it “restored”. I was looking for tips how to do it on the Internet, until I came across this guide to renovating an old cabinet door. When I read, that the textiles color can be also used for wood staining, and I realized that I had the rest of the dark blue textiles color at home, the decision about the future color of the frame has been done.


Oprava zadní strany/Back side correction

Než jsem se ale pustila do samotného rámu, musela jsem ještě trošku opravit zadní stranu zrcadla, která byla poškrábaná a zepředu to bylo bohužel vidět. Pomocí obyčejných akrylových barev jsem se pokusila namíchat stejný odstín, jaký byl ten původní.
But before I started with the frame itself, I had to fix the rear side of the mirror, which was scratched and these scratches were unfortunately visible from the front side. Using ordinary acrylic paints, I tried to mix the same shade of gray colour as it was the original.

Barvení rámu/Painting the frame

Zatímco barva na zadní straně zrcadla zasychala, rozmíchala jsem si v horké vodě barvu na textil a několika vrstvami jsem natřela rám. Jak se barva rychle vpíjela do dřeva, měla jsem trošku obavu o výsledný odstín (vypadalo to prostě jako mokré dřevo), ale nakonec byl opravdu hezký tmavě modrý.

While the paint on the back of the mirror was drying, I dissolved the powdered textile colour in hot water color and with several layers painted frame. When the paint quickly soaked into the wood, I was a bit worried about the final shade (it looked just like wet wood), but he was really nice dark blue.

Potom opět přišly na řadu akrylové barvy a já jsem namořený a uschnutý rám (naštěstí ten den svítilo sluníčko a bylo velmi teplo, takže na balkóně vše schlo neuvěřitelně rychle) přetřela dvěma vrstvami modré. Na závěr jsem rám přestříkala matným akrylovým lakem.

Then again I used acrylic paints and I painted the stained and dried-up frame (luckily that day the sun was shining and it was very warm, so everything dried-up incredibly fast on the balcony) with two layers of blue. Finally I sprayed the frame with matte acrylic varnish.
Jelikož jsem trošku perfekcionistka, ten samý postup jsem zopakovala i na zadní straně rámu. A ještě ten samý večer jsem mohla “restaurovaný” obraz v našem bytě pověsit. Jak se vám nová podoba obrazu líbí?
Since I am a perfectionist, I repeated the same procedure on the rear side of the frame. And that very evening I could “restored” painting hang in our apartment. How do you like the new design of the frame?
Budu ráda, kdykoli budete chtít sdílet moje příspěvky na Facebooku nebo Twitteru. Pomůže mi to dostat můj blog k dalším lidem, kterým by se také mohly líbit.
Nezapomeňte mě také sledovat přes Pinterest, Bloglovin a Instagram.
A samozřejmě se těším na všechny vaše komentáře!
I will appreciate any time if you share my posts on Facebook or Twitter. It helps get my blog out to more people, who may like my posts.
Be sure to follow me on Pinterest, Bloglovin and Instagram.

And of course I look forward to reading all you comments.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..