Podzim tvoření

DIY: Podzimní výzdoba – Třpytivé žaludy

Jak mě Google svou roztomilou animací od rána upozorňuje, dnes je první podzimní den, a proto je načase nachystat naše bydlení do podzimního ladění. A to bych nebyla já, abych nějakou podzimní dekoraci sama nevyrobila…

Svícen se třpytivými žaludy

Opět jsem se nechala inspirovat Pinterestem, kde jsem našla návod, jak ozdobit žaludy pomocí flitrů. Není to nic složitého. Potřebujete jen žaludy, třpytkový pudr (nejlépe v sezónních barvách), lepidlo a štětec. No ale co se třpytivými žaludy pak dál? Já jsem se rozhodla vyrobit velký podzimní svícen, takže jsem ještě použila malé borovicové šišky, kaštany, vázu z Ikea a malý svícen s podzimním motivem. No a samozřejmě malou svíčku 🙂

A jak na to?

1. Pomocí štětce naneste lepidlo na plod žaludu.

2. Nanesení třpytek: na rozdíl od návodu na Pinterest, kde je psáno, že by se třpytky měly nanést pomocí štětce, doporučuju žalud do třpytek “namočit” nebo třpytky na něj opatrně sypat.

Nemusíte mít obavy – i když je lepidlo bílé, po zaschnutí je čiré a barva na třpytkách vynikne.

Také doporučuju sbírat žaludy i se stopkou – dobře se za ni drží a lépe se s nimi pracuje.

3. Jelikož mi hodně třpytek zbylo na talířku, rozhodla jsem se všechny barvy smíchat dohromady a postup zopakovat i na malých borovicových šiškách. Jelikož jsem chtěla jen jemný náznak třpytek, tentokrát jsem třpytky nanášela pomocí štětce.

4. Žaludy a šišky jsem spolu s kaštany nasypala do skleněné vázy z Ikea a nahoru jsem ještě posadila malý svícen s podzimním motivem.
 
5. A na závěr jsem dovnitř dala malý kalíšek se svíčkou. A tady je výsledek:

 

Ozdobné květináče

Dva malé květináče z úvodu tohoto příspěvku jsem nevyráběla teď, ale už asi před deseti lety, takže nemám žádnou podrobnou fotodokumentaci jejich výroby. Nicméně základ tvoří: malý hliněný květináč, polystyren na vyplnění vnitřku, sisálové vlákno, různé umělé podzimní ozdoby (jeřabiny, kaštany, listy, dýně…) a samozřejmě lepidlo.

Jak se vám moje výtvory líbí?

Pokud nechcete přijít o nejnovější příspěvky na mém blogu, staňte se jeho pravidelným čtenářem a zaregistrujte se na mém blogu v pravém horním rohu této stránky. Děkuji 🙂

Budu ráda, kdykoli budete chtít sdílet moje příspěvky na Facebooku nebo Twitteru. Pomůže mi to dostat můj blog k dalším lidem, kterým by se také mohl líbit.
Nezapomeňte mě také sledovat přes Pinterest, Bloglovin a Instagram.
A samozřejmě se těším na všechny vaše komentáře!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..