tvoření

Aktivity pro děti: Tažení svíček

Námět na dnešní příspěvek mi dala moje sestra, která se mě v reakci na zaslané fotky z místního adventního trhu zeptala: “Prosím tě, co je to to barevné v těch kádích?”. Proto bych Vám ráda dnes představila jednu aktivitu pro děti, která je neodmyslitelnou součástí zdejších vánočních trhů.

Zatímco ještě loni naši kluci tažení svíček (tady se tomu říká “Kerzenziehen”) jen zvědavě okukovali a i přes naše povzbuzování se do toho nepustili, letos se konečně rozhoupali a do výroby vlastních originálních svíček se s nadšením pustili. Nadšení je ale brzo opustilo, když zjistili, jak zdlouhavý je celý proces (vyrobit velkou svíčku může zabrat třeba i hodinu!). Chtěla jsem jim pomoci, ale ani mně se nedařilo přijít na ten správný grif, kterým se vosk postupně nabaluje na knot.

 

Když manžel viděl naše trápení, rozhodl se nás vysvobodit a vydal se nám na pomoc. Ano, čtete dobře: můj manžel. Ten, který se od našich kreativních aktivit distancuje (protože není doma a tvrdě pracuje, abychom my doma mohli v klidu kreativně řádit). Ale nebojte, zase tak geniální není – výrobu svíček měli jako aktivitu na firemním předvánočním večírku před dvěma lety 🙂

Takže nám vysvětlil, že se knot nesmí do vosku ponořit na moc dlouho, jinak se předchozí vrstvy roztopí. Tudíž rychle ponořit, zchladit ve vedle stojící kádi se studenou vodou, opatrně usušit hadříkem, a totéž opakovat asi desetkrát s jednou barvou. A potom s dalšími barvami. Záleží na tom, jak barevnou a velkou chcete svíčku mít. Když jste s velikostí svíčky spokojeni, přinesete ji obsluze, která ji zváží, naúčtuje cenu a pak ještě upraví. Seříznutý konec můžete ještě použít na ozdobu svíčky.

Kluci si domů hrdě odnášeli vyrobené svíčky, ale k jejich zklamání jsme doma zjistili, že bohužel nestojí úplně rovně. Inspiraci, jak tento problém vyřešit, jsem našla na tomto blogu, a proto jsem vytáhla dekorativní kamínky a stuhy a vyrobila jsem s dětmi hezké svícny. Co říkáte, jak se vám naše vánoční výzdoba líbí? A máte nějakou aktivitu, kterou si na vánočních trzích nikdy nenecháte ujít? Napište mi do komentářů!

Pokud nechcete přijít o nejnovější příspěvky na mém blogu, staňte se jeho pravidelným čtenářem a zaregistrujte se v pravém horním rohu této stránky. Děkuji 🙂
Budu ráda, kdykoli budete chtít sdílet moje příspěvky na Facebooku nebo Twitteru. Pomůže mi to dostat můj blog k dalším lidem, kterým by se také mohl líbit.
Nezapomeňte mě také sledovat přes Facebook, Pinterest, Bloglovin a Instagram.
A samozřejmě se těším na všechny vaše komentáře!

NEZAPOMEŇTE SI TENTO ČLÁNEK ULOŽIT NA PINTEREST!

You Might Also Like

6 Comments

 • Reply
  Tara @Walking on Mom
  11.12.2016 at 16:16

  These turned out great! love the different colors. My kids did this in spielgruppe so I didn't have to know how. Good thing your husband was there.

 • Reply
  AdinaJustina
  11.12.2016 at 21:48

  Yes, my husband was definitely the hero of the day 🙂 Your kid´s candles must have been also very nice!

 • Reply
  Sofia Garrido
  12.12.2016 at 11:12

  Here in Lisbon we also have those Christmas markets with activities for kids, but I've never seen one like that! 🙂 The candles turned out very colourful and fun! 🙂 My favourite activity on Christmas markets is actually eating, haha! 😀

  • Reply
   AdinaJustina
   12.12.2016 at 15:33

   I´d love to visit a Christmas Market in Lisbon! So maybe some time in the future…
   Thank you Sofia for stoping by and I wish you Merry Christmas! 🙂

 • Reply
  Bianca Nunez
  13.12.2016 at 22:43

  this turned out great! And the candles look so cool! Thanks for sharing!

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..